Spektrometr PI-300 XRF


Prezentujemy w pełni polskiej produkcji spektrometr fluorescencji rentgenowskiej ED XFR, dedykowany do oznaczania zawartości pierwiastków w paliwach , smarach i olejach. Zastosowanie naszego spektrometru pozwala w bardzo krótkim czasie oznaczyć zawartość siarki w paliwach, lub profil składu pierwiastkowego w olejach i smarach.
 


Zawartość żelaza, niklu, chromu , wanadu, miedzi, cynku w olejach może być wykorzystana do szybkiej diagnostyki silników i maszyn z których pochodzi badana próbka. Dzięki oznaczaniu zawartości wapnia  oraz zawartości siarki w olejach i smarach możliwa jest optymalizacja składu olejów smarnych w dużych silnikach. Spektrometr PI-300 posiada unikalny sposób prezentacji próbki (w trakcie patentowania) co przyśpiesza i ułatwia prowadzenie pomiarów.

Spektrometr ED XFR jest samodzielnym urządzeniem sterowanym poprzez intuicyjny interfejs dotykowy, posiadającym stopień ochrony IP54, jak również spełnia wymagania  Państwowej Agencji Atomistyki w zakresie wymagań dla sprzętu  wykorzystującego promieniowanie jonizujące. Dzięki naszej konstrukcji spektrometr fluorescencji rentgenowskiej nie wymaga zezwoleń  na użytkowanie. Wszystkie wyniki zapisywane są w bazie danych umożliwiając śledzenie trendów, generowanie raportów z badań oraz eksport wyników na urządzenia przenośne.Zastosowanie:

  • Oznaczanie siarki, wapnia, wanadu, chromu, żelaza, niklu miedzi, cynku  w ropie naftowej  i produktach ropopochodnych,
  • Oznaczanie pierwiastków w olejach,  smarach i innych produktach ropopochodnych
  • Oznaczanie pierwiastków w próbkach ciekłych, stałych, proszkach


Producent: POLON-IZOT sp. z o.o.


Normy: PN-EN ISO 8754, ASTM D7751-16, ASTM D4294-08a, ASTM D7343-12

DO POBRANIA:PRODUKTY POWIĄZANE


Dopasuj urządzenie do swoich potrzeb: