Źródła edukacyjne i demonstracyjne

Źródła edukacyjne, szkoleniowe i demonstracyjne służą do pokazów, wykładów i demonstracji (zwykle są to źródła o aktywności do kilkudziesięciu KBq)  dla uczniów, studentów w celach wyjaśnienia zjawisk związanych z promieniotwórczością oraz prostych eksperymentów.

Przykładem takich źródeł może być np.  jest zestaw  demonstracyjny kilku źródeł o zróżnicowanej aktywności. Dostępne są na zapytanie pojedyncze źródła, zestawy źródeł i różne konfiguracje.

Opis zestawu

W naszej ofercie dostępny jest zestaw łatwych w obsłudze źródeł różnych radionuklidów do dalszych eksperymentów nad radioaktywnością. Projekt źródeł i ich działania zostały dobrane tak, aby umożliwić efektywne eksperymenty przy jednoczesnej minimalizacji potencjalnego zagrożenia.

Budowa zestawu

Substancja radioaktywna jest umieszczona we wgłębieniu w aluminiowym uchwycie o długości 85 mm i średnicy 12 mm. Aktywność jest zamknięta w kapsule ze stali nierdzewnej (Cs-137, Co-60), umieszczona w metalowej folii (Sr-90, Am-241) lub umocowana na krążku (Na-22). Mieszane źródło składa się z kapsułki ze stali nierdzewnej zawierającej Cs-137, przed którą umieszczone są folie zawierające Sr-90 i Am-241.

POLON-IZOT jest w stanie obsłużyć każdy krytyczny problem lub prośbę związaną z zarządzaniem i transportem źródeł promieniotwórczych dzięki własnemu Zespołowi,  który jest w stanie wesprzeć każdego klienta.

Więcej informacji o źródłach edukacyjnych.

Wyślij swoje zapytanie ofertowe